Zawieranie umów o zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.
-
- Zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie ścieków następuje na pisemny wniosek osoby, której nieruchomość została przyłączona do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej.
- Do wniosku należy dołączyć tytuł prawny lub oświadczenie do korzystania z nieruchomości oraz protokół zdawczo-odbiorczy.
- Umowa może zostać zawarta również z osobą, która korzysta z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym po uprawdopodobnieniu przez nią faktu korzystania z przyłączonej nieruchomości.
- Umowa może być zawarta na czas nieokreślony lub określony.
- Zawarta umowa określa możliwość jej rozwiązania w przypadkach określonych przepisami kodeksu cywilnego oraz art.8 ustawy.
- Zawarta umowa dopuszcza jej rozwiązanie przez Odbiorcę usług za wypowiedzeniem lub na zgodny wniosek stron.
- Rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy skutkuje zastosowaniem przez Przedsiębiorstwo środków technicznych uniemożliwiających dalsze korzystanie z usług.
- Wniosek SMS / e-Faktura.
- Informacja konsumencka.
Przedsiębiorstwo w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku, o którym mowa w par.6 przedkłada odbiorcy usług do podpisu projekt umowy.
W umowach dotyczących odprowadzania ścieków Przedsiębiorstwo uwzględnia postanowienia wynikające z rozporządzenia ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej wydanego na podstawie art. 11 ustawy.
Na wniosek Odbiorcy usług Przedsiębiorstwo może odpłatnie przejąć od niego obowiązek zapewnienia niezawodnego działania posiadanych przyłączy wodociągowych lub przyłączy kanalizacyjnych z urządzeniem pomiarowym włącznie. Szczegółowy zakres obowiązków stron określa umowa o dostarczenie wody lub odprowadzanie ścieków.
Odbiorcy usług zobowiązani są do korzystania z zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w sposób zgodny z przepisami ustawy i niepowodujący pogorszenia jakości usług świadczonych przez Przedsiębiorstwo oraz nieutrudniający działalności Przedsiębiorstwa, a w szczególności do:
-
- użytkowania instalacji wodociągowej w sposób eliminujący możliwość wystąpienia skażenia chemicznego lub bakteriologicznego wody w sieci wodociągowej na skutek cofnięcia się wody z instalacji wodociągowej, powrotu ciepłej wody lub wody z instalacji centralnego ogrzewania,
- użytkowania instalacji kanalizacyjnej w sposób nie powodujący zakłóceń funkcjonowania sieci kanalizacyjnej,
- poinformowania Przedsiębiorstwa o własnych ujęciach wody, w celu prawidłowego ustalania opłat za odprowadzanie ścieków,
- wykorzystywania wody z sieci wodociągowej oraz korzystania z przyłącza kanalizacyjnego wyłącznie w celach określonych w warunkach przyłączenia do sieci.
W przypadku budynku wielolokalowego, w którym odbiorcami usług są również osoby korzystające z poszczególnych lokali, Przedsiębiorstwo wystawia odrębną fakturę zarządcy lub właścicielowi takiego budynku, oraz odrębne faktury osobom korzystającym z lokali.