Pijmy wodę ze średzkich zdrojów

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Środzie Wlkp. uprzejmie informuje, że na terenie miasta Środa Wielkopolska ponownie uruchomiono zdroje. Urządzenia te co roku zostają wyłączone z użytkowania na okres zimowy. Po okresie nieużytkowania zdroje zostały wyczyszczone, przepłukane i zdezynfekowane. Jednocześnie wykonane zostały kontrolne badania jakości wody, wykonywane przez akredytowane laboratorium, w celu potwierdzenia, że pobierana ze zdroju woda odpowiada przepisom rozporządzenia Ministra Zdrowia  w sprawie  jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Zgodnie z Regulaminem wewnętrznym MPECWiK w miesiącach od kwietnia do września badania jakości wody wykonywane są minimum raz w miesiącu.

Z technicznego punktu widzenia, zdroje są elementami sieci wodociągowej. Nasza spółka zamontowała je w kilku miejscach na terenie miasta. Jeden z nich znajduje się  przy kąpielisku nad Jeziorem Średzkim, drugi na Starym Rynku, trzeci przed Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich, natomiast czwarty obok ścieżki rowerowej przy ulicy Poselskiej/ Przecznica.

Ideą zdrojów jest darmowy dostęp do wody pitnej. Wystarczy wziąć ze sobą bidon lub butelkę, aby napić się zdrowej i orzeźwiającej wody ze średzkiej sieci wodociągowej. Przy każdym takim urządzeniu znajduje się tablica informacyjna, z której treścią zachęcamy do zapoznania się wszystkich użytkowników.

Więc, korzystajmy i pijmy wodę ze średzkich zdrojów!

                                                                                              MPECWiK Środa Wlkp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *